Mobirise

74. Tour de Pologne

29.07-04.08.2017

UWAGA! UTRUDNIENIA W RUCHU | Tour de Pologne
31.07 | droga główna w godz. 13:30-19:00
na odcinku Skalite-Salmopol oraz ul. Górska i Wrzosowa

UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM

74. Tour de Pologne

Prezentacja | Etapy

74. Tour de Pologne UCI World Tour to kolarska liga mistrzów na wyciągnięcie ręki. Jedyna okazja w roku, żeby na polskich drogach obserwować najlepszych zawodników w światowym peletonie. Lata doświadczeń Czesława Langa i LANG TEAM, każdego roku owocują rywalizacją na jeszcze wyższym poziomie. Wyścig, która przed nami potrwa od 29 lipca do 4 sierpnia i skupi się na południu Polski. W ciągu 7 dni kolarze przejadą dokładnie 1144 kilometry. Odwiedzą ponad 500 miejscowości.


29.07 ETAP I

KRAKÓW – KRAKÓW 137 km

30.07 ETAP II

TARNOWSKIE GÓRY – KATOWICE 142 km

31.07 ETAP III

JAWORZNO – SZCZYRK 161 km

01.08 ETAP IV

ZAWIERCIE – ZABRZE 238 km

02.08 ETAP V

OLIMP NAGAWCZYNA – RZESZÓW 130 km

03.08 ETAP VI

KOPALNIA SOLI „WIELICZKA” – ZAKOPANE 199 km

04.08 ETAP VII

BUKOVINA RESORT – BUKOWINA TATRZAŃSKA 132 km


- W tym roku postanowiliśmy zmienić nieco trasę wyścigu, ale nie mogło na niej zabraknąć chociażby Krakowa, który dla nas jest tak samo ważny jak Paryż dla Tour de France. Będą dwa etapy pagórkowate, jeden typowo sprinterski i cztery górskie. To wyścig, który będzie pasował kolarzom pokroju Rafała Majki czy Vincenzo Nibaliego, dla których im ciężej tym lepiej – podsumowuje trasę Dyrektor Generalny Lang Team, Czesław Lang.

Od tego roku Tour de Pologne zyskuje nowego, potężnego partnera. Zgodnie z dekretem Napoleona – Sponsorem głównym wyścigu został CARREFOUR.

- Kontynuując nasze zaangażowanie w największe wydarzenia kolarskie zdecydowaliśmy się w tym roku zostać sponsorem głównym Tour de Pologne! Nasze wsparcie nie jest przypadkowe i doskonale wpisuje się w realizację kampanii Carrefour „Z miłości do Zdrowia”. Od kilku lat kładziemy duży nacisk na projekty związane z promowaniem zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, a także stale rozwijamy asortyment produktów ze „Zdrowej półki Carrefour” – zgodnie z dekretem Napoleona, który stał się synonimem naszego zobowiązania wobec klientów. Warto także dodać, że Grupa Carrefour wspiera od wielu lat największe imprezy kolarskie na świecie, m.in. popularny Tour de France – podkreśla Robert Noceń, Sekretarz Generalny Carrefour Polska.


Podczas 74. Tour de Pologne nie zabraknie imprez towarzyszących. Ostatni dzień wyścigu tradycyjnie zarezerwowany jest dla kolarzy z całej Polski, którzy powalczą w Bukowinie Tatrzańskiej na trasie zawodowego peletonu w Tour de Pologne Amatorów.

Rok 2017 to ważna rocznica dla Nutella Mini Tour de Pologne. Jeden z najpopularniejszych cyklów wyścigów dla dzieci, gdzie swoje wielkie kariery zaczynali Katarzyna Niewiadoma czy Michał Kwiatkowski obchodzi dziesięciolecie. Z tej okazji organizatorzy szykują specjalne niespodzianki.

Uroczysta gala, na której zaprezentowana została trasa Tour de Pologne odbyła się na torze kolarskim w Pruszkowie. Wśród wielu gości Czesława Langa nie zabrakło Ministra Sportu Witolda Bańki, Dyrektora Generalnego Międzynarodowej Unii Kolarskiej Martina Gibbs’a oraz przedstawicieli sponsorów, partnerów, kolarskich gwiazd z dawnych lat oraz mediów.


SPONSORZY POSZCZEGÓLNYCH KLASYFIKACJI 74. TOUR DE POLOGNE

KOSZULKA CARREFOUR (żółta) – lider klasyfikacji generalnej wyścigu

KOSZULKA TAURON – (magenta) lider klasyfikacji górskiej

KOSZULKA HYUNDAI – (biała) lider klasyfikacji sprinterskiej

KOSZULKA LOTTO – (granatowa) lider klasyfikacji najaktywniejszych

PREMIA LOTOS – najlepszy polski zawodnik w klasyfikacji generalnej

Najlepszy kolarz 74. Tour de Pologne wyjedzie w Polski nowym samochodem marki Hyundai. To nagroda główna dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej.

Zwycięzcy etapów i całego wyścigu wyłonieni zostaną dzięki marce Tissot – oficjalnemu pomiarowi czasu, nowemu partnerowi Tour de Pologne.


Tour de Pologne to także największe media, które relacjonują wyścig. Stawiamy na najlepszych i największych w naszym kraju. Naszymi głównymi partnerami są: Telewizja Polska, Polskie Radio, Onet, Przegląd Sportowy, a od niedawna do tego grona dołączyła największa gazeta codzienna FAKT i jeden z najważniejszych tygodników opinii – WPROST.

Tour de Pologne to także najlepsza z możliwych realizacji telewizyjnych. Rywalizacja będzie pokazywana nie tylko z mobilnych kamer na motocyklach ale także ze śmigłowców, które z góry pokażą najważniejsze wydarzenia w peletonie.

To wszystko tworzy niesamowity i niepowtarzalny klimat wyścigu, który według oficjalnych informacji jest jednym z pięciu najchętniej oglądanych wydarzeń kolarskich w sezonie na całym świecie. Na trasie ścigających się zawodników ogląda co roku nawet 3,5 miliona kibiców. Magiczna kombinacja trasy, emocji i kibiców daje im to poczucie, że Tour de Pologne to wyścig, którego nie mogą ominąć w swoim kalendarzu startów. 

74. Tour de Pologne

31.07 | ETAP III | JAWORZNO – SZCZYRK 161 km

10. Nutella mini Tour de Pologne

31.07 | SZCZYRK

W ramach Tour de Pologne 2017 odbędzie się również wyścig NUTELLA MINI TOUR DE POLOGNE, który jest największym wydarzeniem kolarskim dla dzieci i młodzieży w Polsce!!! Mogą w nim startować chłopcy i dziewczęta w wieku od 8 do 14 lat.

Wyścig realizowany jest w wybranych miastach etapowych Tour de Pologne UCI WorldTour, w tym w Szczyrku. 31. lipca przed głównym przejazdem kolarskim, wystartują najmłodsi!

Udział w Nutella Mini Tour de Pologne jest całkowicie BEZPŁATNY, a na zawodników czeka fantastyczny pakiet startowy (patrzcie foto!!) i nagrody dla najlepszych!

Start:
godz. 13:50 - start I i II kategorii Nutella Mini Tour de Pologne (1,9 km pod górę - od Placu św. Jakuba, ul. Beskidzka, ul. Górska, ul. Wrzosowa do Orlego Gniazda - linia mety)

godz. 15:00 - start Nutella Mini Tour de Pologne - Puchar Młodzików (1,9 km pod górę - od Placu św. Jakuba, ul. Beskidzka, ul. Górska, ul. Wrzosowa do Orlego Gniazda - linia mety)


UWAGA!!! 31 lipca br. nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym - w godzinach 13:30 - 19:00 wyłączona z ruchu zostanie w Szczyrku główna droga.

Zapisy oraz szczegóły na www.minitourdepologne.pl

Trenujcie już dziś i do zobaczenia na starcie wyścigu!

Atualności

31.07 | ETAP III | JAWORZNO – SZCZYRK 161 km
15.05.2017 | Warszawa
Miasto Szczyrk wśród gospodarzy tegorocznego, największego wydarzenia sportowego - 74. Tour de Pologne. Na uroczystej gali, na torze kolarskim w Pruszkowie, poznaliśmy tegoroczną trasę wyścigu.
24.05.2017 | Szczyrk
Spotkanie robocze dotyczące organizacji przebiegu trasy na terenie naszego Powiatu. 
W spotkaniu udział wzięli – Pan Lech Piasecki ze strony Organizatora Głównego Tour de Pologne – Lang Team, a także przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, Starostwa Powiatowego w Bielsku Białej, Przedstawiciele Gmin, które objęte są trasa Tour de Pologne, Komendy Miejskiej Powiatowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, OSP, a także Władze Miasta Szczyrk.
30.05.2017 | Szczyrk
Wizja lokalna Lang Team na czele z Lechem Piaseckim i Adamem Siutą oraz TVP. 
Linia METY 3. etapu 74. Tour de Pologne Jaworzno-Szczyrk wyznaczona !!!
12.06.2017 | Szczyrk
Spotkanie robocze dotyczące organizacji przebiegu trasy na terenie naszego Powiatu. 

Galeria

Prezentacja 74. Tour de Pologne | Warszawa | 15.05.2017

Filmy

UWAGA! UTRUDNIENIA W RUCHU | Tour de Pologne
31.07 | droga główna w godz. 13:30-19:00
na odcinku Skalite-Salmopol oraz ul. Górska i Wrzosowa

znajdź Miasto Szczyrk